Blog

Alicia Keys ilk kez İstanbul’da!

Tarafından eklendi:

İstanbul Caz Festivalibu yıl 20. yaşını kutluyor. Tüm programı Nisan ayında açıklanacak festivalin ilk sürprizi ise R&B ve soul müziğin dünyaca ünlü vokali Alicia Keys olacak. “Falling”, “No One”, “If I Ain’t Got You” gibi şarkıları onlarca ülkede haftalarca bir numara olan 14 Grammy ödüllü Amerikalı şarkıcı, Garanti Bankası sponsorluğunda 2 Temmuz Salı akşamı saat 21.00’deKüçükÇiftlik Park’ta Türkiye’deki ilk konserini verecek.

Mozart, Beethoven ve Chopin bestelerinin de aralarında olduğu geniş bir klasik piyano repertuarına da sahip olan Alicia Keys, ilk albümü Songs in A Minor  (2001) ile müzik dünyasında büyük ses getirdi. Dünya çapında 12 milyon satan bu albümle “En İyi Yeni Sanatçı” ve “En İyi R&B Kadın Vokal” ödüllerinin de aralarında olduğu 5 Grammy kazandı. İkinci albümü The Diary of Alicia Keys (2003) ile “En İyi R&B Albümü” de dahil olmak üzere dört Grammy aldı. Aynı yıl yayımlanan ve canlı kayıtlardan oluşan Unplugged albümü ise Nirvana’dan bu yana en çok satan “unplugged” albüm oldu. Üçüncü albümü As I Am (2007) ile üç adet Grammy ödülü daha kazanan Alicia Keys, dördüncü albümü The Element of Freedom (2009) ile İngiltere listelerinde bir numaraya yükseldi. Keys’in 2009’da Jay-Z ile birlikte seslendirdiği “Empire State of Mind” parçasıRolling Stone dergisi tarafından yılın en iyi ikinci parçası seçildi, Keys ve Jay-Z’ye  “En İyi Rap Şarkısı” ve “En İyi Rap/ Sung İşbirliği” dallarında iki adet Grammy kazandırdı.

Şarkılarında klasik piyanoyu caz, R&B ve soul ile harmanlayan Alicia Keys, dünya çapında 40 milyonun üzerindeki albüm satışıyla son dönemin en çok satan kadın müzisyenlerinden. Güçlü vokalinin yanı sıra şarkı yazarlığıyla da tanınan Keys, çıktığı hafta listelere 1 numaradan giriş yapanson albümü Girl On Fire ile müzik gündemindeki yerini koruyor. Alicia Keys, albüm için sanatçının global kreatif direktörlüğünü üstlendiği Blackberry markası ile düzenlenen “Set The World On Fire” dünya turnesi kapsamında Londra, Paris, Viyana, Monaco, Münih gibi şehirlerdeki konserlerinden sonra 20. İstanbul Caz Festivali’nde İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.

BİLETLER
Konser biletleri* 400 TL (özel platform)250 TL (sahne önü 1)150 TL (sahne önü 2)80 TL (genel alan) ve 60 TL (öğrenci) üzerinden 23 Mart Cumartesi günü satışa sunuluyor. BiletleriniziBiletix satış noktalarıBiletix çağrı merkezi (0216 556 98 00), Biletix internet sitesi(www.biletix.com) ve Garanti Paramatikler üzerinden ya da hizmet bedeli eklenmeden ana gişe İKSV‘den (pazar hariç 10.00-18.00 arası) satın alabilirsiniz.

Tüm bilet kategorileri ayaktadır, oturma düzeni yoktur. Genel alan için belirlenen 80 TL’lik avantajlı fiyat yalnızca ilk 5.000 bilet için geçerlidir. Öğrenci biletleri sınırlı sayıdadır.

Comments

Yorumlar

Add a Comment